Jacek Palęcki

Branże Linkedin - co to jest?

Data publikacji
30.05.2022
|
2 min czytania

Aktualnie konto na LinkedIn ma ponad 814 milionów użytkowników na świecie, w tym ponad 4 miliony z Polski. Aby odpowiednio wyselekcjonować grupę docelową, wystarczy skorzystać z filtrów dostępnych w Sales Navigatorze. W tym artykule przyjrzymy się bliżej jednemu z nich, a dokładniej „branży” (industry).

Czym są branże na LinkedIn?

Podczas dodawania stanowiska pracy w sekcji Doświadczenie obowiązkowym polem do uzupełnienia jest branża. LinkedIn nie pozwala na wpisanie jej ręcznie. Należy dokonać wyboru spośród 416 pozycji dostępnych na liście. Jeśli nie znajdziemy na niej swojej branży, należy wybrać najbardziej zbliżoną. Predefiniowanie przez portal konkretnych nazw umożliwia wyszukiwanie profili na podstawie branży, w której użytkownicy aktualnie pracują.

Dzięki temu Sales Navigator staje się potężnym narzędziem zarówno dla marketingowców, sprzedawców, jak i rekruterów. Wszystkie nazwy występują w języku angielskim, dla ułatwienia w dalszej części artykułu udostępniamy tabelę zawierającą tłumaczenie na język polski każdej z nich. To płatna wersja dostępu do LinkedIn. Do wyboru w ramach LinkedIn Premium są cztery plany. Sales Navigator umożliwia m.in. zaawansowane wyszukiwanie, a także niestandardowe listy klientów i potencjalnych klientów. To nie wszystkie możliwości, które daje.

LinkedIn Sales Navigator pomaga pozyskiwać stałych klientów. Można skupić się na odnajdywaniu odpowiednich kontaktów na LinkedIn – zbudujesz dzięki temu sieć wykwalifikowanych specjalistów. Statystyki pokazują, że korzystający z planu Sales Navigator są skuteczniejsi pod względem doprowadzania do zawarcia transakcji. Oczywiście bezpłatna wersja LinkedIn również umożliwia wyszukiwanie kontaktów, ale Sales Navigator zapewnia więcej filtrów, a także inne możliwości.

Jak zaktualizować branżę, mając już profil na LinkedIn? Po zalogowaniu się na swoje konto należy na górze strony kliknąć miniaturę ikony zdjęcia profilowego, a następnie wybrać Wyświetl profil. W kolejnym kroku trzeba przewinąć stronę i przy liście Doświadczenie wybrać po prawej stronie opcję edytuj – kliknij ołówek. Następnie można dodać lub edytować istniejące doświadczenie. Jeśli chcemy zmienić informacje, to przy danej pozycji również musimy kliknąć ikonę ołówka. Po otwarciu okienka z danymi należy przewinąć je w dół aż do pozycji Branża. Tam można wprowadzić ewentualną zmianę, jeśli w danym przypadku dodano nieprawidłową nazwę. Potem wystarczy już kliknąć Zapisz i gotowe.

Jeśli mamy wypełnioną nazwę branży na LinkedIn, to zwiększamy szansę na to, że rekruterzy dotrą do naszego profilu. Dalej o ewentualnym kontakcie decydują różne kwestie. Cenna jest każda rekomendacja na LinkedIn, czyli potwierdzenie przez innego użytkownika portalu, że mamy określone umiejętności. Ponadto warto umieścić zdjęcie profilowe – według danych LinkedIn zwiększa to o 14 razy szansę na zapoznanie się z informacjami o danej osobie. Widoczność w wynikach wyszukiwania jest większa w przypadku tych profili, które są uzupełnione w 100%. Po zalogowaniu się na swoje konto i wyświetleniu informacji na nasz temat można sprawdzić, w jakim stopniu profil jest wypełniony.

Aktualizacja z maja 2022 roku

Na początku maja 2022 Sales Navigator rozpoczął aktualizację listy branż dla wybranych użytkowników, pod koniec tego miesiąca 90% posiadaczy Sales Navigatora miała już nową listę. Po zmianach zwiększyła się ona ze 149 do 416 pozycji.

Jak widać na podstawie liczb dostępnych w LinkedIn, można łatwo przeprowadzić analizę rynku pracy. Przekrój taki pozwala na planowanie strategii biznesowych na najbliższe miesiące. Dane można zawęzić za pomocą innych filtrów, na przykład geografia, i podzielić na województwa, powiaty i miasta. Sales Navigator to kopalnia wiedzy dla analityków, rekruterów, marketerów oraz wszystkich osób odpowiedzialnych za rozwój biznesu.

Praktyczne zastosowanie

Znając pełną listę branż, możemy efektywniej tworzyć kampanie sprzedażowo-marketingowe czy też rekrutacyjne. Takie oferty trafniej kierowane do interesujących nas obszarów zawodowych przyniosą dużo lepsze rezultaty, dzięki czemu w krótszym czasie dotrzemy do większej liczby osób zainteresowanych naszą propozycją współpracy. Korzystając z filtra Industry w wyszukiwarce Sales Navigator, otrzymujemy dokładną listę użytkowników, którzy wybrali daną branżę w swoim aktualnym stanowisku pracy. Warto więc wykorzystać tę opcję podczas prowadzenia procesów rekrutacyjnych czy sprzedaży usług przeznaczonych dla konkretnych zawodów. Podczas planowania własnej działalności można też sprawdzić, jak duża jest konkurencja w danej branży w interesującym nas obszarze. Dzięki tym danym skuteczniejsza może być reklama na LinkedIn. Można ją kierować do branży, która faktycznie jest zainteresowana daną kategorią produktów czy usług.

Wątpliwością, która pojawić się może u poszukujących pracowników, jest kwestia wyboru serwisu społecznościowego, w którym będą prowadzone poszukiwania. LinkedIn czy Goldenline? Który z portali wybrać? Goldenline.pl to polska marka i serwis, który ma już dosyć długą historię. Przez ostatnią dekadę jednak zdecydowanie tracił na popularności i zanosiło się na podobną ścieżkę jak w przypadku nk.pl. Ponoć ostatnie miesiące są lepsze dla tego serwisu. Ma około 3 milionów użytkowników i aktywność w nim się zwiększa. Natomiast to LinkedIn jest tym serwisem, który od dłuższego czasu się dynamicznie rozwija i buduje popularność. Ponadto to znakomite źródło leadów dla branży B2B. Jak wynika z badania Akademii Leona Koźmińskiego, aż 97 proc. osób decyzyjnych ze wszystkich branż ma profil na LinkedIn. Dlatego to właśnie ten portal społecznościowy jest bardzo dobrym wyborem do prowadzenia m.in. działań marketingowych. Ponadto zapewnia dostęp do mnóstwa specjalistów. Nie oznacza to jednak, że należy całkowicie zignorować Goldenline. Być może i tam znajdziemy odpowiednich ekspertów z danej branży.

Oto kilka istotnych statystyk, które świadczą o tym, że warto mieć wypełniony profil na LinkedIn, podać branżę i pozwolić się odnaleźć rekruterom:

  • 49 milionów użytkowników tygodniowo szuka pracy na LinkedIn.
  • W każdej sekundzie przez portal składanych jest 77 aplikacji.
  • Na LinkedIn działa 58 milionów firm.
  • Według Spectrem 37 proc. milionerów ma profil na LinkedIn.
  • Według Statista ponad 90 proc. firm z listy Fortune 500 korzysta z LinkedIn.
  • 75 proc. użytkowników LinkedIn, którzy zmienili w ostatnim czasie pracę, korzystało z tego portalu przy podejmowaniu decyzji.
  • Pracownicy pozyskani przez LinkedIn rzadziej odchodzą z firmy w ciągu pierwszych 6 miesięcy niż znalezieni w inny sposób.
  • Ponad 20 tys. firm w USA używa LinkedIn do rekrutacji.

LinkedIn – lista branż

Poniżej przedstawiamy pełną listę 416 branż w LinkedIn wraz z liczbą osób decyzyjnych w każdej z nich.

Dla wartości >1000 LinkedIn podaje liczbę przybliżoną. „Director+” oznacza: dyrektorów, partnerów, członków zarządów, właścicieli i vice prezesów.

ID ENG PL Dyrektor + Manager
1 Abrasives and Nonmetallic Minerals Manufacturing Produkcja materiałów ściernych i minerałów niemetalicznych 0 0
2 Accommodation Zakwaterowanie 10000 9000
3 Accounting Księgowość 7000 2500
4 Administration of Justice Wymiar sprawiedliwości 1000 980
5 Administrative and Support Services Obsługa administracyjna 13000 6500
6 Advertising Services Usługi reklamowe 26000 8000
7 Agricultural Chemical Manufacturing Produkcja środków chemicznych dla rolnictwa 8 3
8 Agriculture, Construction, Mining Machinery Manufacturing Produkcja maszyn rolniczych, budowlanych i górniczych 10 13
9 Air, Water, and Waste Program Management Zarządzanie programami dotyczącymi powietrza wody i odpadów 6 1
10 Airlines and Aviation Linie lotnicze i lotnictwo 1000 1000
11 Alternative Dispute Resolution Alternatywne rozwiązywanie sporów 550 304
12 Alternative Medicine Medycyna alternatywna 1000 495
13 Ambulance Services Pogotowie ratunkowe 6 1
14 Amusement Parks and Arcades Parki rozrywki i automaty do gier 6 5
15 Animal Feed Manufacturing Produkcja pasz dla zwierząt 10 7
16 Animation and Post-production Animacje i postprodukcja 1000 785
17 Apparel Manufacturing Produkcja odzieży 44 11
18 Appliances, Electrical, and Electronics Manufacturing Produkcja urządzeń elektrycznych i elektronicznych 4000 3500
19 Architectural and Structural Metal Manufacturing Produkcja metali konstrukcyjnych i architektonicznych 9 7
20 Architecture and Planning Architektura i planowanie 6000 1000
21 Armed Forces Siły zbrojne 364 604
22 Artificial Rubber and Synthetic Fiber Manufacturing Produkcja gumy sztucznej i włókien syntetycznych 0 0
23 Artists and Writers Artyści i pisarze 1000 424
24 Audio and Video Equipment Manufacturing Produkcja sprzętu audio i wideo 1 0
25 Automation Machinery Manufacturing Produkcja maszyn automatycznych 4000 2000
26 Aviation and Aerospace Component Manufacturing Produkcja komponentów dla przemysłu lotniczego 978 868
27 Baked Goods Manufacturing Produkcja pieczywa 3 2
28 Banking Bankowość 12000 6500
29 Bars, Taverns, and Nightclubs Bary, tawerny i kluby nocne 5 9
30 Bed-and-Breakfasts, Hostels, Homestays B&B, hotele, domki 11 3
31 Beverage Manufacturing Produkcja napojów 718 563
32 Biomass Electric Power Generation Wytwarzanie energii z biomasy 3 6
33 Biotechnology Research Badania w zakresie biotechnologii 1000 962
34 Blockchain Services Usługi Blockchain 46 16
35 Blogs Blogi 20 3
36 Boilers, Tanks, and Shipping Container Manufacturing Produkcja kotłów, zbiorników i kontenerów transportowych 2 4
37 Book and Periodical Publishing Publikowanie książek i czasopism 2500 1000
38 Book Publishing Publikowanie książek 13 5
39 Breweries Browary 6 1
40 Broadcast Media Production and Distribution Produkcja i dystrybucja mass mediów 1000 840
41 Building Construction Budowa budynków 95 26
42 Building Equipment Contractors Wykonawcy instalacji wyposażenia budynków 62 13
43 Building Finishing Contractors Wykonawcy prac wykończeniowo-budowlanych 37 4
44 Building Structure and Exterior Contractors Wykonawcy konstrukcji i części zewnętrznej budynków 8 4
45 Business Consulting and Services Konsulting biznesowy i usługi 18000 9500
46 Business Content Treści biznesowe 20 10
47 Business Intelligence Platforms Platformy analityki biznesowej 33 12
48 Business Skills Training Szkolenia w zakresie umiejętności biznesowych
49 Cable and Satellite Programming Programy w sieci kablowej i satelitarnej 0 0
50 Capital Markets Rynki kapitałowe 5000 1000
51 Caterers Catering 20 15
52 Chemical Manufacturing Produkcja wyrobów chemicznych 11000 11000
53 Chemical Raw Materials Manufacturing Produkcja nieprzetworzonych materiałów chemicznych 2 0
54 Child Day Care Services Opieka dzienna nad dziećmi 16 3
55 Chiropractors Chiropraktyka 0 0
56 Circuses and Magic Shows Cyrki i pokazy iluzjonistyczne 0 0
57 Civic and Social Organizations Organizacje publiczne i społeczne 3000 817
58 Civil Engineering Inżynieria lądowa 2000 1000
59 Claims Adjusting, Actuarial Services Likwidacja szkód ubezpieczeniowych, usługi aktuarialne 5 4
60 Clay and Refractory Products Manufacturing Produkcja wyrobów glinianych i ogniotrwałych 0 0
61 Coal Mining Górnictwo węglowe 4 3
62 Collection Agencies Windykacje 11 11
63 Commercial and Industrial Equipment Rental Wynajem wyposażenia dla przemysłu i handlu 4 2
64 Commercial and Industrial Machinery Maintenance Konserwacja sprzętu handlowego i przemysłowego 8 1
65 Commercial and Service Industry Machinery Manufacturing Produkcja maszyn w przemyśle handlowym i usługowym 5 2
66 Communications Equipment Manufacturing Produkcja sprzętu komunikacyjnego 0 1
67 Community Development and Urban Planning Rozwój społeczności i urbanistyka 6 5
68 Community Services Służba publiczna 10 9
69 Computer and Network Security Bezpieczeństwo komputerowe i bezpieczeństwo w sieci 1000 560
70 Computer Games Gry komputerowe 1500 626
71 Computer Hardware Manufacturing Produkcja sprzętu komputerowego 1500 593
72 Computer Networking Products Produkty sieciowe 1000 437
73 Computers and Electronics Manufacturing Produkcja komputerów i elektroniki 9500 4000
74 Conservation Programs Programy ochrony 3 2
75 Construction Budownictwo 32000 12000
76 Construction Hardware Manufacturing Produkcja wyrobów budowlanych 22 19
77 Consumer Goods Rental Wynajem artykułów powszechnego użytku 11 5
78 Consumer Services Usługi konsumenckie 8000 2000
79 Correctional Institutions Zakłady karne 0 0
80 Cosmetology and Barber Schools Szkoły kosmetyczne i fryzjerskie 6 1
81 Courts of Law Sądy 3 1
82 Credit Intermediation Pośrednictwo kredytowe 23000 11000
83 Cutlery and Handtool Manufacturing Produkcja sztućców i narzędzi ręcznych 0 1
84 Dairy Product Manufacturing Produkcja nabiału 206 170
85 Dance Companies Zespoły taneczne 6 0
86 Data Infrastructure and Analytics Infrastruktura i analityka danych 156 63
87 Data Security Software Products Oprogramowanie do zapewniania bezpieczeństwa danych 5 1
88 Defense and Space Manufacturing Produkcja dla przemysłu obronnego i kosmicznego 539 7000
89 Dentists Dentyści 12 4
90 Design Services Usługi projektowe 8500 1500
91 Desktop Computing Software Products Oprogramowanie dla komputerowych urządzeń stacjonarnych 5 4
92 Distilleries Destylarnie 0 1
93 E-Learning Providers Platformy e-learningowe 1000 263
94 Economic Programs Programy ekonomiczne 12 6
95 Education Wykształcenie 15000 6000
96 Education Administration Programs Programy zarządzania edukacją 5000 1000
97 Electric Lighting Equipment Manufacturing Produkcja elektrycznego sprzętu oświetleniowego 13 13
98 Electric Power Generation Wytwarzanie energii elektrycznej 153 106
99 Electric Power Transmission, Control, and Distribution Transmisja, kontrola i dystrybucja energii elektrycznej 36 23
100 Electrical Equipment Manufacturing Produkcja sprzętu elektrycznego 9 14
101 Electronic and Precision Equipment Maintenance Konserwacja elektroniki i urządzeń precyzyjnych 10 5
102 Embedded Software Products Oprogramowanie wbudowane 13 4
103 Emergency and Relief Services Usługi pomocy i pomoc w nagłych wypadkach 5 1
104 Engines and Power Transmission Equipment Manufacturing Produkcja silników i wyposażenia do transmisji energii 7 0
105 Entertainment Providers Przemysł rozrywkowy 18000 7500
106 Environmental Quality Programs Programy poprawy jakości środowiska 14 7
107 Environmental Services Usługi środowiskowe
108 Equipment Rental Services Wypożyczanie sprzętu 22 8
109 Events Services Organizowanie imprez 2500 847
110 Executive Offices Organy zarządzające
111 Executive Search Services Headhunting 5 3
112 Fabricated Metal Products Produkty metalowe 104 69
113 Facilities Services Obsługa obiektów 1500 1000
114 Family Planning Centers Centra planowania rodziny 0 0
115 Farming Rolnictwo 2500 1000
116 Farming, Ranching, Forestry Rolnictwo, hodowla zwierząt, leśnictwo 3000 1500
117 Fashion Accessories Manufacturing Produkcja akcesoriów modowych 7 3
118 Financial Services Usługi finansowe 47000 22000
119 Fine Arts Schools Szkoły sztuk pięknych 9 0
120 Fire Protection Ochrona przeciwpożarowa 12 8
121 Fisheries Hodowla ryb 114 66
122 Flight Training Szkolenia dla pilotów 0 1
123 Food and Beverage Manufacturing Produkcja żywności i napojów 5000 4500
124 Food and Beverage Retail Sprzedaż detaliczna żywności i napojów 425 778
125 Food and Beverage Services Posiłki i napoje 6000 6000
126 Footwear and Leather Goods Repair Naprawa obuwia i wyrobów ze skóry 1 0
127 Footwear Manufacturing Produkcja obuwia 4 3
128 Forestry and Logging Leśnictwo i pozyskiwanie drewna 8 4
129 Fossil Fuel Electric Power Generation Wytwarzanie energii elektrycznej z paliw kopalnych 13 10
130 Freight and Package Transportation Transport ładunków i przesyłek 401 363
131 Fruit and Vegetable Preserves Manufacturing Produkcja przetworów owocowych i warzywnych 2 1
132 Fundraising Zbieranie funduszy 455 170
133 Funds and Trusts Fundusze i spółki powiernicze 8 4
134 Furniture and Home Furnishings Manufacturing Produkcja mebli i wyposażenia domu 4500 1500
135 Gambling Facilities and Casinos Hazard i kasyna
136 Geothermal Electric Power Generation Wytwarzanie energii geotermalnej 2 1
137 Glass Product Manufacturing Produkcja wyrobów szklanych 7 4
138 Glass, Ceramics and Concrete Manufacturing Produkcja szkła, ceramiki i betonu 604 558
139 Golf Courses and Country Clubs Kluby golfowe i towarzyskie 0 0
140 Government Administration Organizacje rządowe 11000 6500
141 Government Relations Services Relacje z władzami 135 42
142 Graphic Design Projektowanie graficzne 3500 591
143 Ground Passenger Transportation Naziemny transport pasażerski 59 28
144 Health and Human Services Zdrowie i pomoc humanitarna 5500 1000
145 Higher Education Szkolnictwo wyższe 3500 2500
146 Highway, Street, and Bridge Construction Budowa autostrad, dróg i mostów 14 12
147 Historical Sites Historyczne miejsca 0 0
148 Holding Companies Spółki holdingowe 18 0
149 Home Health Care Services Domowa opieka medyczna 8 5
150 Horticulture Ogrodnictwo 49 16
151 Hospitality Hotelarstwo 4000 3000
152 Hospitals Szpitale 1 0
153 Hospitals and Health Care Szpitale i opieka zdrowotna 10000 4500
154 Hotels and Motels Hotele i motele 12 7
155 Household and Institutional Furniture Manufacturing Produkcja mebli dla domu i instytucji 22 17
156 Household Appliance Manufacturing Produkcja artykułów gospodarstwa domowego 5 6
157 Household Services Usługi domowe 8 2
158 Housing and Community Development Rozwój mieszkalnictwa i społeczności 12 5
159 Housing Programs Programy mieszkaniowe 1 0
160 Human Resources Services Usługi HR 3500 3500
161 HVAC and Refrigeration Equipment Manufacturing Produkcja wyposażenia HVAC i urządzeń chłodniczych 32 25
162 Hydroelectric Power Generation Wytwarzanie energii hydroelektrycznej 0 3
163 Individual and Family Services Usługi dla osób indywidualnych i rodzin 2000 524
164 Industrial Machinery Manufacturing Produkcja maszyn przemysłowych 7000 5000
165 Industry Associations Stowarzyszenia przemysłowe 8 2
166 Information Services Usługi informacyjne 6000 2000
167 Insurance Ubezpieczenia 6000 3000
168 Insurance Agencies and Brokerages Agencje i brokerzy ubezpieczeniowi 15 13
169 Insurance and Employee Benefit Funds Ubezpieczenia i fundusze świadczeń pracowniczych 2 3
170 Insurance Carriers Towarzystwa ubezpieczeniowe 11 7
171 Interior Design Projektowanie wnętrz 78 12
172 International Affairs Stosunki międzynarodowe 454 146
173 International Trade and Development Handel międzynarodowy i rozwój 10000 3500
174 Internet Marketplace Platforms Platformy e-commerce 226 124
175 Internet News Wiadomości internetowe 10 2
176 Internet Publishing Wydawcy internetowi 2000 709
177 Interurban and Rural Bus Services Autobusy międzymiastowe i pozamiejskie 0 0
178 Investment Advice Doradztwo inwestycyjne 44 10
179 Investment Banking Bankowość inwestycyjna 1000 440
180 Investment Management Zarządzanie inwestycjami 2000 631
181 IT Services and IT Consulting Usługi i doradztwo informatyczne 24000 12000
182 IT System Custom Software Development Tworzenie spersonalizowanego oprogramowania dla systemów informatycznych 75 25
183 IT System Data Services Usługi danych w systemach informatycznych 24 16
184 IT System Design Services Usługi projektowania systemów informatycznych 56 17
185 IT System Installation and Disposal Instalacja i likwidacja systemów informatycznych 2 1
186 IT System Operations and Maintenance Obsługa i utrzymanie systemów informatycznych 33 40
187 IT System Testing and Evaluation Ocena i testowanie systemów informatycznych 19 10
188 IT System Training and Support Szkolenia i wsparcie w zakresie systemów informatycznych 16 5
189 Janitorial Services Usługi sprzątające 40 14
190 Landscaping Services Ogrodnictwo krajobrazowe 5 2
191 Language Schools Szkoły językowe 83 10
192 Laundry and Drycleaning Services Usługi pralnicze i pralniczo-chemiczne 3 1
193 Law Enforcement Organy ścigania 254 206
194 Law Practice Praktyki prawnicze 4000 712
195 Leasing Non-residential Real Estate Leasing nieruchomości komercyjnych 1500 628
196 Leasing Residential Real Estate Leasing nieruchomości mieszkaniowych 13 1
197 Leather Product Manufacturing Produkcja wyrobów skórzanych 6 3
198 Legal Services Usługi prawne 9000 2000
199 Legislative Offices Biura legislacyjne 31 13
200 Libraries Biblioteki 422 421
201 Lime and Gypsum Products Manufacturing Produkcja wyrobów z wapienia i gipsu 0 0
202 Loan Brokers Broker pożyczkowy 2 0
203 Machinery Manufacturing Produkcja maszyn
204 Magnetic and Optical Media Manufacturing Produkcja nośników magnetycznych i optycznych 1 0
205 Manufacturing Produkcja 83000 63000
206 Maritime Transportation Transport morski 1500 1000
207 Market Research Badania rynku 1500 1000
208 Marketing Services Usługi marketingowe 585 196
209 Mattress and Blinds Manufacturing Produkcja materaców i rolet 1 0
210 Measuring and Control Instrument Manufacturing Produkcja aparatury kontrolno-pomiarowej 7 3
211 Meat Products Manufacturing Produkcja wyrobów mięsnych 4 11
212 Media and Telecommunications Media i telekomunikacja 15000 10000
213 Media Production Produkcja medialna 2000 1000
214 Medical and Diagnostic Laboratories Laboratoria medyczne i diagnostyczne 19 31
215 Medical Equipment Manufacturing Produkcja sprzętu medycznego 2000 1500
216 Medical Practices Praktyki medyczne 4500 1500
217 Mental Health Care Opieka zdrowia psychicznego 1000 447
218 Metal Ore Mining Wydobycie rud metali 2 0
219 Metal Treatments Obróbka metali 50 23
220 Metal Valve, Ball, and Roller Manufacturing Produkcja zaworów, kul i rolek metalowych 0 1
221 Metalworking Machinery Manufacturing Produkcja maszyn do obróbki metali 6 7
222 Military and International Affairs Wojsko i stosunki międzynarodowe 828 770
223 Mining Górnictwo 2000 1500
224 Mobile Computing Software Products Oprogramowanie dla komputerowych urządzeń przenośnych 16 1
225 Mobile Food Services Dostawa posiłków 4 2
226 Mobile Gaming Apps Aplikacje mobilne dla graczy 73 36
227 Motor Vehicle Manufacturing Produkcja części do pojazdów silnikowych 11000 10000
228 Motor Vehicle Parts Manufacturing Produkcja części dla pojazdów silnikowych 7 12
229 Movie and Video Distribution Dystrybucja ścieżek audio i wideo
230 Movies and Sound Recording Nagrywanie ścieżek audio i wideo 3000 1500
231 Museums Muzea 6 16
232 Museums, Historical Sites, and Zoos Muzea, historyczne miejsca i zoo 721 718
233 Musicians Muzycy 2000 1000
234 Nanotechnology Research Badania w zakresie nanotechnologii 217 76
235 Natural Gas Distribution Dystrybucja gazu ziemnego 7 6
236 Natural Gas Extraction Wydobycie gazu ziemnego 1 1
237 Newspaper Publishing Publikowanie gazet 734 264
238 Non-profit Organizations Organizacje non-profit 1500 343
239 Nonmetallic Mineral Mining Wydobycie minerałów niemetalicznych 1 4
240 Nonresidential Building Construction Budownictwo komercyjne 20 4
241 Nuclear Electric Power Generation Wytwarzanie energii jądrowej 8 0
242 Nursing Homes and Residential Care Facilities Ośrodki opieki i domy spokojnej starości 3 1
243 Office Administration Administracja biurowa 150 231
244 Office Furniture and Fixtures Manufacturing Produkcja mebli i wyposażenia biurowego 19 8
245 Oil and Coal Product Manufacturing Produkcja wyrobów naftowych i węglowych 1 1
246 Oil and Gas Przemysł petrochemiczny 3500 3000
247 Oil Extraction Wydobycie ropy naftowej 3 4
248 Oil, Gas, and Mining Górnictwo, wydobycie ropy naftowej i gazu 5500 5000
249 Online and Mail Order Retail Sprzedaż detaliczna przez internet lub pocztę 110 40
250 Online Audio and Video Media Treści audio i wideo online 2000 610
251 Operations Consulting Konsulting operacyjny 9 4
252 Optometrists Optometria 4 4
253 Outpatient Care Centers Centra opieki ambulatoryjnej 10 2
254 Outsourcing and Offshoring Consulting Konsulting w zakresie outsourcingu i offshoringu 1500 1000
255 Packaging and Containers Manufacturing Produkcja opakowań i pojemników 1500 1000
256 Paint, Coating, and Adhesive Manufacturing Produkcja farb, powłok i klejów 8 4
257 Paper and Forest Product Manufacturing Produkcja wyrobów papierowych i pochodzenia leśnego
258 Pension Funds Fundusze emerytalne 3 0
259 Performing Arts Zespoły artystyczne 566 177
260 Performing Arts and Spectator Sports Sztuki i sporty widowiskowe 585 179
261 Periodical Publishing Publikowanie periodyków 0 0
262 Personal and Laundry Services Usługi pralnicze i indywidualne 105 24
263 Personal Care Product Manufacturing Produkcja środków higieny osobistej 3000 1500
264 Personal Care Services Usługi fryzjerskie i kosmetyczne 92 20
265 Pet Services Usługi dla zwierząt 10 3
266 Pharmaceutical Manufacturing Produkcja wyrobów farmaceutycznych 4500 6000
267 Philanthropic Fundraising Services Zbieranie funduszy na cele filantropijne 411 111
268 Photography Fotografia 3000 432
269 Physical, Occupational and Speech Therapists Fizjoterapeuci, terapeuci zajęciowi i logopedzi 23 3
270 Physicians Lekarze 4 6
271 Pipeline Transportation Transport rurociągowy 0 1
272 Plastics and Rubber Product Manufacturing Produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych i gumy 3500 2500
273 Plastics Manufacturing Produkcja wyrobów plastikowych 2000 1500
274 Political Organizations Organizacje polityczne 131 25
275 Postal Services Usługi pocztowe 3 2
276 Primary and Secondary Education Szkolnictwo podstawowe i średnie
277 Primary Metal Manufacturing Produkcja wyrobów hutniczych 10 10
278 Printing Services Usługi drukarskie 2000 1000
279 Professional Organizations Organizacje zawodowe 8 2
280 Professional Services Usługi specjalistyczne 100000 41000
281 Public Assistance Programs Programy pomocy społecznej 10 8
282 Public Health Zdrowie publiczne 23 16
283 Public Policy Offices Organy publiczne
284 Public Relations and Communications Services Public relations i komunikacja 2500 698
285 Public Safety Bezpieczeństwo publiczne
286 Racetracks Tory wyścigowe 2 0
287 Radio and Television Broadcasting Radio i telewizja 23 28
288 Rail Transportation Transport kolejowy 26 32
289 Railroad Equipment Manufacturing Produkcja sprzętu kolejowego
290 Ranching Hodowla zwierząt 414 177
291 Ranching and Fisheries Hodowla zwierząt i ryb 529 243
292 Real Estate Leasing nieruchomości 11000 2500
293 Real Estate Agents and Brokers Agenci i brokerzy zajmujący się leasingiem nieruchomości 48 13
294 Real Estate and Equipment Rental Services Usługi wynajmu nieruchomości i sprzętu 11000 2500
295 Recreational Facilities Obiekty rekreacyjne 6000 2000
296 Religious Institutions Instytucje religijne 226 90
297 Renewable Energy Semiconductor Manufacturing Produkcja półprzewodników i energii odnawialnej 5000 2000
298 Repair and Maintenance Naprawy i konserwacja 58 36
299 Research Services Usługi badawcze 4500 2500
300 Residential Building Construction Budownictwo mieszkaniowe 44 13
301 Restaurants Restauracje 2500 2500
302 Retail Handel detaliczny 19000 16000
303 Retail Apparel and Fashion Odzież i moda — sprzedaż detaliczna 4000 2500
304 Retail Appliances, Electrical, and Electronic Equipment Sprzedaż detaliczna urządzeń elektrycznych i elektronicznych 24 44
305 Retail Art Supplies Sprzedaż detaliczna artykułów artystycznych 2000 371
306 Retail Books and Printed News Sprzedaż detaliczna książek i prasy 8 7
307 Retail Building Materials and Garden Equipment Sprzedaż detaliczna materiałów budowlanych i sprzętu ogrodniczego 20 15
308 Retail Florists Sprzedaż detaliczna kwiatów 5 2
309 Retail Furniture and Home Furnishings Sprzedaż detaliczna mebli i wyposażenia domu 21 19
310 Retail Gasoline Sprzedaż detaliczna benzyny 4 9
311 Retail Groceries Sprzedaż detaliczna artykułów spożywczych 416 763
312 Retail Health and Personal Care Products Sprzedaż detaliczna środków higieny osobistej 11 9
313 Retail Luxury Goods and Jewelry Sprzedaż detaliczna dóbr luksusowych i biżuterii 1000 698
314 Retail Motor Vehicles Sprzedaż detaliczna pojazdów silnikowych 28 21
315 Retail Musical Instruments Sprzedaż detaliczna instrumentów muzycznych 3 2
316 Retail Office Equipment Sprzedaż detaliczna wyposażenia biurowego 1500 748
317 Retail Office Supplies and Gifts Sprzedaż detaliczna artykułów biurowych i upominków 3 2
318 Retail Recyclable Materials & Used Merchandise Sprzedaż detaliczna surowców wtórnych i dóbr używanych 0 2
319 Reupholstery and Furniture Repair Naprawa tapicerki i mebli 2 0
320 Rubber Products Manufacturing Produkcja wyrobów gumowych 3 5
321 Satellite Telecommunications Telekomunikacja satelitarna 0 0
322 Savings Institutions Instytucje oszczędnościowe 0 1
323 School and Employee Bus Services Autobusy szkolne i autobusy dla pracowników 0 0
324 Seafood Product Manufacturing Przetwórstwo owoców morza 3 2
325 Secretarial Schools Szkoły sekretarskie 0 0
326 Securities and Commodity Exchanges Papiery wartościowe i giełda towarowa 3 1
327 Security and Investigations Bezpieczeństwo i dochodzenia 955 595
328 Security Guards and Patrol Services Usługi ochroniarskie i patrolowe 14 18
329 Security Systems Services Systemy zabezpieczeń 28 9
330 Semiconductor Manufacturing Produkcja półprzewodników 5000 2000
331 Services for the Elderly and Disabled Usługi dla osób starszych i niepełnosprawnych 3 2
332 Sheet Music Publishing Publikowanie partytur 0 0
333 Shipbuilding Budowa statków
334 Shuttles and Special Needs Transportation Services Transport wahadłowy i transport dla osób ze specjalnymi potrzebami 1 1
335 Sightseeing Transportation Transport turystyczny 19 12
336 Skiing Facilities Obiekty narciarskie 1 0
337 Soap and Cleaning Product Manufacturing Produkcja mydła i środków czyszczących 3 2
338 Social Networking Platforms Platformy społecznościowe 16 6
339 Software Development Tworzenie oprogramowania 13000 5000
340 Solar Electric Power Generation Wytwarzanie energii słonecznej 64 39
341 Sound Recording Nagrywanie ścieżek dźwiękowych 6 6
342 Space Research and Technology Badania i technologie kosmiczne 21 4
343 Specialty Trade Contractors Wykonawcy usług specjalistycznych 124 24
344 Spectator Sports Sporty widowiskowe 4000 1000
345 Sporting Goods Manufacturing Produkcja sprzętu sportowego 1000 749
346 Sports and Recreation Instruction Szkolenia w zakresie sportu i rekreacji 53 17
347 Sports Teams and Clubs Drużyny i kluby sportowe 84 40
348 Spring and Wire Product Manufacturing Produkcja sprężyn i drutów 2 2
349 Staffing and Recruiting Kadry i rekrutacja 2000 2000
350 Steam and Air-Conditioning Supply Dostarczanie pary wodnej i systemy klimatyzacyjne 9 3
351 Strategic Management Services Zarządzanie strategiczne 696 192
352 Subdivision of Land Parcelacja 0 1
353 Sugar and Confectionery Product Manufacturing Produkcja wyrobów cukierniczych i słodyczy 14 11
354 Taxi and Limousine Services Taksówki i limuzyny 6 0
355 Technical and Vocational Training Szkolenia techniczne i zawodowe 188 34
356 Technology, Information and Internet Technologia, informacja i internet 32000 11000
357 Technology, Information and Media Technologia, informacja i media 48000 22000
358 Telecommunications Telekomunikacja 6500 5500
359 Telecommunications Carriers Operatorzy telekomunikacyjni 7 12
360 Telephone Call Centers Centra obsługi telefonicznej 9 17
361 Temporary Help Services Agencje pracy tymczasowej 47 21
362 Textile Manufacturing Produkcja tekstyliów 1500 587
363 Theater Companies Trupy teatralne 5 1
364 Think Tanks Think tanki 694 186
365 Tobacco Manufacturing Produkcja wyrobów tytoniowych 370 752
366 Translation and Localization Tłumaczenia i lokalizacja 1500 512
367 Transportation Equipment Manufacturing Produkcja sprzętu transportowego 14000 13000
368 Transportation Programs Programy transportowe 1 0
369 Transportation, Logistics and Storage Transport, logistyka i magazynowanie 18000 14000
370 Travel Arrangements Organizacja podróży 2500 1000
371 Truck Transportation Transport ciężarowy 9000 3500
372 Trusts and Estates Fundusze powiernicze i majątkowe 1 1
373 Turned Products and Fastener Manufacturing Produkcja wyrobów toczonych i złączy 0 2
374 Urban Transit Services Publiczny transport zbiorowy 11 12
375 Utilities Usługi komunalne 929 760
376 Utilities Administration Zarządzanie usługami komunalnymi 4 4
377 Utility System Construction Budowa systemów komunalnych 1 0
378 Vehicle Repair and Maintenance Naprawa i konserwacja pojazdów 22 21
379 Venture Capital and Private Equity Principals Dyrektorzy funduszy venture capital i private equity 1000 132
380 Veterinary Services Usługi weterynaryjne 532 273
381 Vocational Rehabilitation Services Rehabilitacja zawodowa 0 1
382 Warehousing and Storage Magazynowanie i przechowywanie 400 486
383 Waste Collection Zbieranie odpadów 10 8
384 Waste Treatment and Disposal Obróbka i wywóz odpadów 12 4
385 Water Supply and Irrigation Systems Systemy wodociągowe i irygacyjne 9 8
386 Water, Waste, Steam, and Air Conditioning Services Uzdatnianie wody, odpadów, pary wodnej i powietrza 51 28
387 Wellness and Fitness Services Zdrowie i kondycja fizyczna 5000 1500
388 Wholesale Handel hurtowy 11000 6000
389 Wholesale Alcoholic Beverages Sprzedaż hurtowa napojów alkoholowych 10 8
390 Wholesale Apparel and Sewing Supplies Sprzedaż hurtowa artykułów odzieżowych i krawieckich 13 4
391 Wholesale Appliances, Electrical, and Electronics Sprzedaż hurtowa urządzeń elektrycznych i elektronicznych 22 11
392 Wholesale Building Materials Sprzedaż hurtowa materiałów budowlanych
393 Wholesale Chemical and Allied Products Sprzedaż hurtowa produktów chemicznych i pokrewnych 11 8
394 Wholesale Computer Equipment Sprzedaż hurtowa sprzętu komputerowego 7 5
395 Wholesale Drugs and Sundries Sprzedaż hurtowa leków i produktów drogeryjnych 6 8
396 Wholesale Food and Beverage Sprzedaż hurtowa żywności i napojów 25 15
397 Wholesale Footwear Sprzedaż hurtowa obuwia 4 4
398 Wholesale Furniture and Home Furnishings Sprzedaż hurtowa mebli i wyposażenia domu 5 6
399 Wholesale Hardware, Plumbing, Heating Equipment Sprzedaż hurtowa drobnych wyrobów metalowych, urządzeń hydraulicznych i grzewczych 12 4
400 Wholesale Import and Export Import i eksport — handel hurtowy 2500 752
401 Wholesale Luxury Goods and Jewelry Sprzedaż hurtowa dóbr luksusowych i biżuterii 6 2
402 Wholesale Machinery Sprzedaż hurtowa maszyn 16 14
403 Wholesale Metals and Minerals Sprzedaż hurtowa metali i minerałów 7 8
404 Wholesale Motor Vehicles and Parts Sprzedaż hurtowa pojazdów silnikowych i części 8 14
405 Wholesale Paper Products Sprzedaż hurtowa produktów papierniczych 5 0
406 Wholesale Petroleum and Petroleum Products Sprzedaż hurtowa ropy naftowej i produktów naftowych 5 5
407 Wholesale Photography Equipment and Supplies Sprzedaż hurtowa sprzętu fotograficznego i akcesoriów 1 0
408 Wholesale Raw Farm Products Sprzedaż hurtowa nieprzetworzonych produktów rolniczych 4 1
409 Wholesale Recyclable Materials Sprzedaż hurtowa surowców wtórnych 2 2
410 Wind Electric Power Generation Wytwarzanie energii wiatrowej 26 27
411 Wineries Winnice 5 2
412 Wireless Services Usługi bezprzewodowe 134 69
413 Women's Handbag Manufacturing Produkcja toreb damskich 1 0
414 Wood Product Manufacturing Produkcja wyrobów drewnianych 23 9
415 Writing and Editing Pisanie i redagowanie tekstu 745 210
416 Zoos and Botanical Gardens Zoo i ogrody botaniczne 2 1
Oceń ten artykuł
Oceń artykuł na 2 gwiazdekOceń artykuł na 3 gwiazdekOceń artykuł na 4 gwiazdekOceń artykuł na 5 gwiazdekOceń artykuł na 6 gwiazdek
(średnia ocen: 4.00 na bazie 8 opinii)
Powiązane artykuły

Powiązane artykuły

Kategorie wpisów

Kategorie wpisów

Bezpłatny kurs
Najlepsze praktyki generowania i ogrzewania leadów B2B z LinkedIn
Dołącz do wydarzenia VOD