Zuzanna Sarapata

Kursy digital marketing - gdzie ich szukać i na jakie warto zwrócić uwagę?

Data publikacji
13.10.2022
|
4 min czytania

Jeśli chcesz tworzyć rentowne strategie marketingowe, to powinieneś cały czas się doszkalać. Możesz rozwijać wiedzę na własną rękę, np. przez tutoriale na YouTube. Jednak według nas samodzielna nauka nie zawsze jest najlepszym wyborem. W poniższym tekście przekonamy Cię, że lepiej postawić na certyfikowany kurs digital marketingu.

Kursy digital marketing - na co zwrócić uwagę przy wyborze

Skorzystanie z pomocy ludzi, którzy „zjedli zęby” na digital marketingu sprawi, że nie będziesz tracił cennego czasu na szukanie rozwiązań po omacku. W tym wszystkim jest jednak haczyk – musisz wybrać wartościowy kurs digital marketingu. Decydując się na szkolenie zwróć uwagę na program. Marketing internetowy jest rozbudowaną dziedziną, więc kurs musi być kompletny. Nie wystarczy, że poznasz SEO lub Social Media. Równie ważne są narzędzia marketingowe, które usprawnią Twoją pracę – np. Planer Słów Kluczowych w Google Ads.

Drugą istotną kwestią przy wyborze dobrego kursu digital marketingu jest renoma agencji, która go organizuje. Twój czas jest zbyt cenny, byś marnował go na nieprofesjonalne firmy. Nie kupuj pierwszego szkolenia, znalezionego w Internecie. Przed zapisaniem się na zajęcia sprawdź, jakie referencje ma wybrana przez Ciebie agencja. Jeśli firma nie istnieje od wczoraj i zrealizowała już niejeden kurs z digital marketingu, to dobrze o niej świadczy. Jest szansa, że nie padniesz ofiarą oszustów.

Certyfikowany kurs digital marketing

Kolejnym ważnym kryterium przy wyborze kursu online z digital marketingu jest końcowa certyfikacja. Dyplomy zawsze są w cenie – niezależnie od tego, w jakim kierunku zawodowym się rozwijasz. To po prostu papierowe lub cyfrowe dowody na zdobyte przez Ciebie kwalifikacje. Dzięki nim osoba, która zastanawia się nad zatrudnieniem Ciebie w charakterze marketingowca, nie musi podejmować decyzji „w ciemno”. Twój certyfikat z digital marketingu daje jej pewność, że będziesz właściwą osobą na stanowisku.

Certyfikat będzie tym ważniejszy na rynku, im bardziej doświadczona osoba go wystawi. W Internecie jest mnóstwo specjalistów, ale nie wszyscy są równie wartościowi. Skoro chcesz być fachowcem od marketingu cyfrowego, to musisz zdobywać wiedzę od najlepszych. Nie idź na skróty – zainwestuj w kurs digital marketingu, który prowadzi osoba z wieloletnim doświadczeniem. Ta inwestycja zwróci Ci się kilkukrotnie – zdobytą wiedzę będziesz mógł wykorzystać we własnym biznesie, co pozwoli Ci wyprzedzić konkurencję.

Digital marketing kurs online

W XXI wieku szkolenia w tradycyjnej, stacjonarnej formie to relikt przeszłości, tym bardziej w zakresie digital marketingu. Kursy z digital marketingu od razu przeniosły się do Internetu (jak sam przedrostek digital wskazuje). W sumie to dla nich jedyna forma, ponieważ pozwala zdobywać cyfrowe kompetencje w ich naturalnym środowisku. Ciężko byłoby mówić o reklamach w Google Ads czy marketingu w Social Mediach za pośrednictwem kartki papieru, długopisu i tablicy. Zdecydowanie bardziej pasuje do tego laptop z podłączeniem do Internetu.

Realizowanie kursu z digital marketingu w formie online to bardzo wygodna sprawa. Pasuje idealnie zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na utrzymaniu prawidłowego work life balance. Z jednej strony możesz poszerzać wiedzę w zaciszu domowym i w tym samym czasie opiekować się dzieckiem. Z drugiej - po 8 godzinach na etacie nie musisz dojeżdżać na fizyczne miejsce szkolenia. Zdobyte na kursie umiejętności uniezależnią Cię się od biurka. Będziesz w stanie pracować z każdego miejsca w Polsce.

Digital marketing manager

Jeśli szkolenie z digital marketingu już za Tobą, to spróbuj wejść na wyższy poziom. W celu poszerzania swoich szans na rynku pracy zrób kurs digital marketing manager. Wiele agencji marketingowych oferuje taką formę szkolenia dla ludzi, którzy chcą rozszerzyć swoją wiedzę marketingową o element managerski. Ukończenie kursu na digital marketing managera nauczy Ci panować nad wszystkimi działaniami marketingowymi w cyfrowym świecie.

Na rynku pełno jest kursów na managera cyfrowego. Spokojnie jesteś w stanie wybrać taki, który będzie miał najbardziej merytoryczny program - wystarczy, że w wyszukiwarkę Google wpiszesz hasło „digital marketing manager kurs”. Internet sam podpowie Ci najlepsze rozwiązania. Jeśli wybór jest trudny, to sugeruj się opiniami innych uczestników szkolenia. Nie ma lepszej rekomendacji (lub antyreklamy) niż wrażenia osób, które brały udział w poprzednich edycjach danego kursu.

Podsumowanie

Online kurs digital marketingu to świetna sprawa, jeśli na poważnie myślisz o poszerzaniu swoich kompetencji. Zawsze warto się dokształcać – tym bardziej w dziedzinach, które mają pewną przyszłość. Rozwijając swoje umiejętności z digital marketingu będziesz rozchwytywany na rynku.

Oceń ten artykuł
Oceń artykuł na 2 gwiazdekOceń artykuł na 3 gwiazdekOceń artykuł na 4 gwiazdekOceń artykuł na 5 gwiazdekOceń artykuł na 6 gwiazdek
(średnia ocen: 5.00 na bazie 4 opinii)
Kategorie wpisów

Kategorie wpisów

Bezpłatny kurs
Najlepsze praktyki generowania i ogrzewania leadów B2B z LinkedIn
Dołącz do wydarzenia VOD