Zuzanna Sarapata

Jak anonimowo przeglądać LinkedIn?

Data publikacji
28.09.2022
|
3 min czytania

Wielu użytkowników LinkedIn jest święcie przekonanych, że na tej platformie nie da się anonimowo przeglądać kont innych osób. Być może jesteś jednym z nich i rezygnujesz ze sprawdzenia profilu zawodowego znajomego, choć bardzo Cię to ciekawi. A gdybyśmy Ci powiedzieli, że można anonimowo przeglądać LinkedIn?

Ukryte przeglądanie LinkedIn

Jako stały użytkownik LinkedIn z pewnością zauważyłeś, że co jakiś czas platforma informuje Cię o nowej osobie, która w ciągu ostatnich dni przeglądała Twój profil. Z dużą ciekawością wchodzisz w taki komunikat, by poznać imię i nazwisko odwiedzającego Cię użytkownika… i często spotyka Cię rozczarowanie. Okazuje się bowiem, że Twój profil oglądał Członek LinkedIn.

Za tą tajemniczą nazwą kryje się zwykły użytkownik, który dzięki specjalnym ustawieniom konta ogląda LinkedIn w trybie prywatnym. Ty również tak możesz – wystarczy, że wykonasz kilka prostych kroków. Jeśli chcesz wiedzieć, jak anonimowo przeglądać LinkedIn, to najpierw zaloguj się na swoje konto. Następnie w górnym pasku kliknij ikonę Ja. Z rozwijanego menu wybierz opcję Ustawienia i prywatność, a potem wejdź w zakładkę Widoczność z lewej strony.

Pojawi się sekwencja Widoczność Twojego profilu w sieci, w której musisz wybrać pierwszą pozycję – czyli Opcje wyświetlania profilu. W tym miejscu możesz samodzielnie zdecydować, w jakim trybie chcesz przeglądać inne profile na platformie LinkedIn. Masz do wyboru trzy opcje: Twoje imię i nazwisko, Opis prywatnego profilu (np. stanowisko, branża czy Twoja uczelnia) lub Tryb prywatny. Wybierz trzecią opcję i ciesz się pełną anonimowością.

Ukryte przeglądanie LinkedIn daje bardzo wiele korzyści. Możesz do woli podglądać profile zawodowe swoich znajomych – bez obaw, że Twoje działanie zostanie źle odebrane. To bardzo przydatna funkcja - zwłaszcza, gdy chcesz sprawdzić konto swojego szefa. Z jednej strony zależy Ci na tym, by poznać jego doświadczenie – z drugiej nie chcesz wyjść na zbyt wścibską osobę, która wsadza nos w nie swoje sprawy.

Anonimowe przeglądanie LinkedIn pozwoli Ci zaspokoić ciekawość i jednocześnie nie wypaść podejrzanie w oczach swojego przełożonego. Platforma poinformuje Twojego zleceniodawcę, że jego profil został obejrzany przez członka LinkedIn lub pracownika firmy – ale bez podania Twojego imienia i nazwiska. Możesz być spokojny - Twój szef nie uzna Cię za stalkera. Dzięki temu łatwiej Ci będzie poprosić go o rekomendacje na LinkedIn.

Ustawienie prywatnego profilu na LinkedIn przyda Ci się również wtedy, gdy szukasz inspiracji zawodowych. W końcu masz możliwość śledzenia osób ze swojej branży lub pracowników na stanowiskach, na które chciałbyś w przyszłości awansować. Możesz podpatrywać ich osiągnięcia, wykształcenie, przebyte kursy czy obowiązki, które pełnią w swoim aktualnym miejscu pracy. Dzięki temu doskonale wiesz, w czym musisz się podszkolić, by osiągnąć wymarzone stanowisko.

Podsumowanie

Nie musisz rezygnować z podglądania kont znajomych na LinkedIn. Jak najbardziej możesz anonimowo przeglądać profile na LinkedIn – i wcale nie potrzebujesz mieć do tego celu LinkedIn Premium. Dokonaj odpowiednich ustawień w swoim profilu i pozwól sobie na całkowicie prywatne działania.

Oceń ten artykuł
Oceń artykuł na 2 gwiazdekOceń artykuł na 3 gwiazdekOceń artykuł na 4 gwiazdekOceń artykuł na 5 gwiazdekOceń artykuł na 6 gwiazdek
(średnia ocen: 5.00 na bazie 6 opinii)
Kategorie wpisów

Kategorie wpisów

Bezpłatny kurs
Najlepsze praktyki generowania i ogrzewania leadów B2B z LinkedIn
Dołącz do wydarzenia VOD