Jacek Palęcki

Czym jest aplikacja LinkedIn?

Data publikacji
14.11.2022
|
2 min czytania

Każde pokolenie wkraczając na rynek pracy staje przed innymi realiami. Podczas gdy nasi rodzice szukali pierwszej pracy głównie w gazetach, pokolenia X i Y swoje poszukiwania zaczynają od Internetu. Tymczasem Internet ewoluuje tak szybko, że czasem trudno za nim nadążyć. Jak pędy bambusa po deszczu pojawiają się nowe narzędzia, portale i trendy. Niektóre z nich są przydatne, a niektóre nie, ale jest jeden serwis, o którym po prostu musisz wiedzieć — LinkedIn.

Aplikacja LinkedIn co to jest?

LinkedIn to aplikacja, w której profesjonaliści z różnych sektorów szukają pracy, tworzą portfolio, wymieniają się pomysłami i polecają się nawzajem. Twój profil daje najpierw wyobrażenie o tym, w jakich firmach i na jakich stanowiskach pracowałeś, jakie masz wykształcenie oraz jakie masz umiejętności i kwalifikacje. Podobnie jak CV, konto na LinkedIn może być właśnie Twoją profesjonalną wizytówką. Po prostu LinkedIn to narzędzie, które daje tak wiele możliwości, że zdecydowanie powinieneś rozważyć jego wykorzystanie podczas planowania swojego rozwoju zawodowego. Portal jest zasadniczo całkowicie darmowy w użyciu, ale istnieją opcję LinkedIn Premium, które oferują więcej funkcji.

Funkcjonalności te polegają na tym, że mogą one pomóc Ci na wielu etapach życia zawodowego, nie tylko poszukiwania pracy. Mówiąc najprościej, łączy w sobie funkcje autora CV, serwisu pracy, czatu i portalu informacyjnego: na LinkedIn możesz otwarcie przedstawić swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe i edukacyjne. Możesz komunikować się np. z byłymi kolegami, obecnymi członkami zespołu, znajomymi z uczelni, osobami o podobnych zainteresowaniach zawodowych itp. Osobom poszukującym pracy zaleca się wykonanie pierwszego kroku na tej stronie. Coraz więcej ekspertów twierdzi, że LinkedIn jest miejscem, w którym należy rozpocząć poszukiwania pracy.

Oczywiście z LinkedIn można korzystać zarówno poprzez komputery, jak i telefony komórkowe. Dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej dostępnej zarówno na telefony z androidem, jak i iPhone możemy mieć LinkedIn zawsze pod ręką. Aplikację można pobrać w Google Play jak i w App Store.

LinkedIn aplikacja — dla kogo?

LinkedIn to narzędzie do budowania marki osobistej, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. Najlepiej zacząć jak najwcześniej. Zdecydowanie zalecamy, aby studenci zaczęli budować swoją reputację na LinkedIn już teraz. Mimo braku doświadczenia zawodowego możesz zawrzeć w swoim profilu wiele cennych informacji przydatnych choćby przy poszukiwaniu staży i praktyk. Stopniowo będziesz dodawał do swojego profilu kolejne wartościowe elementy, takie jak zdobyte umiejętności, ukończone kursy czy zajmowane stanowiska. Dlatego ważne jest, aby od początku drogi zawodowej pamiętać o swoim wizerunku.

LinkedIn to także ogromny rynek pracy. Na portalu zarejestrowanych jest 20 milionów firm, a aż 90% z nich wykorzystuje go do własnych działań rekrutacyjnych. Oferty pracy często "przychodzą" do użytkowników same. Dzieje się tak dlatego, że wielu rekruterów szuka atrakcyjnych kandydatów i daje im znać o możliwości aplikowania.

LinkedIn to także repozytorium wiedzy. Użytkownicy dzielą się tu swoim doświadczeniem zawodowym i informacjami branżowymi. Mogą również śledzić wybrane firmy i na bieżąco śledzić ich rekrutacje, aktualizacje projektów i strategie rozwoju.

Oceń ten artykuł
Oceń artykuł na 2 gwiazdekOceń artykuł na 3 gwiazdekOceń artykuł na 4 gwiazdekOceń artykuł na 5 gwiazdekOceń artykuł na 6 gwiazdek
(średnia ocen: 4.00 na bazie 3 opinii)
Kategorie wpisów

Kategorie wpisów

Bezpłatny kurs
Najlepsze praktyki generowania i ogrzewania leadów B2B z LinkedIn
Dołącz do wydarzenia VOD